Модерен дом на четиричлено семејство

Во местото Józefów во близина на Варшава постои семејна куќа од 240 квадратни метри, која е совршен дом.

модерен дом

Ова е дом на четиричлено семејство кое го уреди полското студио МАКАО. Целта на проектот беше да се создаде удобен простор, отворена градината и модерен дом за двете деца.

модерен дом

Куќата во долниот кат е отворена и се состои од дневна соба поврзана со кујна и трпезарија и скриена просторија за складирање.

модерен дом

Куќата има три спални, три бањи и гардеробери. Животниот простор е организиран за да се интегрира семејството, а детските соби се наменети за забава и хоби на малите. Внатрешноста на куќата е инспирирана од скандинавскиот стил на уредување.

модерен дом

модерен дом

модерен дом

модерен дом

модерен дом

модерен дом

модерен дом

модерен дом

Сподели го ова преку:
  • 14
  •  
  • 1
error: Содржината е заклучена!