Креативни и необични полици за книги

И покрај развојот на модерната технологија и појавата на е-книги, старите добри „традиционални“ книги кои може да се држат во рака и да се прочитаат „физички“ листајки ги нивните страници, да се почувствува нивниот мирис, сеуште го имаат својот шарм и неможе ништо да ги замени.

Овие креативни полици се совршено место каде што ќе можете да ја сместите вашата колекција на мало литературно богатство, а во прилог на нивната практичност тие се одликуваат со нивниот необичен дизајн.

Нема ништо лошо во обичните и едноставните полици за книги, но ако сте љубител на книгата и сакате малку поинаков и покреативен стил, кој ќе му даде шарм на вашиот простор за живеење, тогаш сигурно ќе ви се допадне некоја од следниве идеи за креативни решенија.

Сподели го ова преку:
  • 2
  •  
  • 1
  •  

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

грешка: Содржината е заклучена!