Идеи за кревети направени од палети

Неколку идеи, како да  направите кревети од палети за вас и вашите деца.

За сите вие кои сакате да го уредите вашиот дом, а да не потрошите премногу пари имаме неколку интересни идеи за вас. Ако сакате палети, да имате дрвен, нов и модерен кревет тогаш мора да ги видите нашите предлози. Ова можете да си го направите сами, нема да потрошите цело богаство, а ќе имате и убава спална соба.

Наједноставно е да земете палети, да ги наредите на подот и одозгора да си го ставите вашиот омилен душек, изгледа одлично.

палети

Исто така има и неколку идеи за детски кревети, ако имате деца можете да направите интересно креветче за бебе во вид на месечина, можете да направите кревет и место за играње на вашето дете или ако имате три деца интересен кревет за сите нив.

палети

палети

палети

Може да направите вашиот кревет да се ниша и да спиете како бебе.

палети

Исто така можете да ги обоите во бела боја, да добиете светлина во спалната, а во долниот дел на креветот да чувате книги.

палети

Спалната може да биде и романтична, така што на палетите ќе наредите сијалички да светат.

палети

Ако имате премногу работи кои треба да ги складирате во домот, а немате простор, палетите се идеални за тоа, имате и кревет и место за вашите чевли, книги и работи кои ви се потребни да ви бидат на дофат.

палети

Оваа идеја, изгледа како од списание за мебел, со ова се докажува дека стилизирана соба не мора да биде скапа.

палети

Сподели го ова преку:
  • 13
  •  
  •  
  •  
грешка: Содржината е заклучена!