Големи дизајн идеи за мали апартмани

Сè повеќе и повеќе слободни мажи и жени се одлучуваат за мали апартмани во стилот на студио апартмани, отколку за други видови на мали апартмани, несомнено поради бенефитот кој може да го добијат од нив.

Сепак, студио апартманите имаат еден очигледен недостаток – мал животен простор. Поради ограничениот простор, внатрешното уредување е повеќе од застрашувачка задача.

Мал студио апартман

Запомнете дека студиски апартман мора да се приспособи за различни активности, како што се релаксација, готвење, гледање телевизија, играње игри, туширање, дружење со пријателите или нешто слично. Тоа е причината зошто внатрешното уредување на мал апартман бара напори и неколку важни идеи.

Мал студио апартман

По спроведувањето на темелното истражување во оваа класа, налетавме на некои исклучително интересни идеи за мали студиски апартмани кои се погодни за секој човек кој сака да го направи неговиот апартман попривлечен за гостите и да му даде модерен шмек.

Мал студио апартман

Имајте ги во предвид овие совети, искористете ги максимално секоја идеја и стил од нив, употребете малку имагинација, за можете да го декорирате вашиот мал студиски апартман според вашиот вкус.

Изберете неутрален стил

Иако апартманот не е толку голем во просторот, можете да изберете неутрален градски стил за да го надоместите овој недостаток. Акцентот на неутралните завеси и ѕидови во комбинација со сребрени и црни детали го прават внатрешниот простор да биде многу поголем, додавајќи нијанса на свежи бои.

За ултра мали простори, малите парчиња на мебел се едноставно неверојатни. Замислете едвај видлива масичка за кафе, која сеуште исклучително добро ви служи.

Максимизиран простор за складирање

Во ваков тип на апартмани, вашиот мебел треба да има двојна функција – дизајн и простор за складирање.

Купете столици, маса и софа со вградени прегради за складирање. Чувајте ги оние предмети што ретко ги употребувате во различни „контејнери“ скриени под софата или сместени во некој соодветен агол.

Изберете фанки и живописни тапети

Можете лесно да ја трансформирате вашата тесна дневна соба користејќи живописни тапети полни со 3D позадина или на пример фотографија во перспектива. Како и бела гарнитура со црно или портокалово графичко решение на вашиот тапет или слика во позадината, може да направат чуда во вашата соба.

Погледнете ја галеријата во продолжение и црпете инспирација. Уживајте! 

Сподели го ова преку:
  • 8
  •  
  •  
  • 2
error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk