40 идеи за поголема спална соба

Ако сте во потрага по инспирација како да ја уредите малата спална соба еве неколку фантастични идеи. Ви прикажуваме 40 фотографии на мали спални соби, а секоја од нив е со интересен ентериер.

Одвојте дел од вашето време и создадете своја идеја за вашата спална соба. Имајте на ум дека светлите бои се многу поефикасни од темните нијанси во зголемување на чувството за простор.

Креветот може да изгледа преголем во мал простор, но големината може да се намали со пополнување на празниот простор со практични парчиња мебел. Огледалата исто така може визуелно да го зголемат просторот.

Сподели го ова преку:
  •  
  •  
  •  
  • 1

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk