Луксузна резиденција на Емирати Хилс

Ова е една од најлуксузните резиденции во светот, која се наоѓа во Дубаи, чија вредност е проценета на околу 30 милиони долари, и важи за една од најубавите вили во „Емирати Хилс – Сектор Е“. Во луксузната населба Емирати Хилс се наоѓаат вкупно 632 резиденции.

Вилата има 12 спални соби, 10 гостински соби и 16 бањи, повеќето од овие соби се со поглед на езерото во близина, а исто така, има и убава голема градина и секако базен.

Сподели го ова преку:
  •  
  •  
  •  
  • 1

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Содржината е заклучена!
Inline
Readme.mk
Inline
Readme.mk