Архитектура на модерна куќа во Шкотска

Модерната куќа во Шкотска која ќе ве остави без здив со својот изглед, но и со околината каде што се наоѓа. Престојот претставува сатисфакција за многу славни личности како славната британска актерка Кејт Бекинсејл…

Куќата е изградена во 2007 година и содржи седум спални соби, фитнес центар, кино, спа центар, атеље, голема трпезарија, работна соба, гаража за четири автомобили и две помали куќи за гости.

Оваа куќа моментално е на продажба и нејзината цена изнесува 4,5 милиони евра, а цената за изградба изнесувала околу 13 милиони евра.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Следи нè на Фејсбук close[x]
Или почекај 180 секунди