Маслото од Канабис ги ублажило хроничните напади на шестгодишната внука на ѕвездата од Астон Вила, Габи Агбонлахор!

Родителите на шестгодишно девојче од Бирмингем, ја лекуваат недијагностицираната мозочна состојба на нивната ќерка со масло од Канабис.

Читај повеќе...

Најчести грешки кои ги правите кога сакате да се храните здраво

Конечно донесовте одлука здраво да се храните и да се запишете во некој фитнес центар. Слушате милион приказни од она

Читај повеќе...

Тренирајте го вашиот мозок: Совети за подобро памтење

Нормално е со текот на годините, да станеме сè позаборавени, но има некои работи што можеме да ги направиме за

Читај повеќе...
Страна 3 од 41234
error: Содржината е заклучена!