Маслото од Канабис ги ублажило хроничните напади на шестгодишната внука на ѕвездата од Астон Вила, Габи Агбонлахор!

Родителите на шестгодишно девојче од Бирмингем, ја лекуваат недијагностицираната мозочна состојба на нивната ќерка со масло од Канабис.

Читај повеќе...

Најчести грешки кои ги правите кога сакате да се храните здраво

Конечно донесовте одлука здраво да се храните и да се запишете во некој фитнес центар. Слушате милион приказни од она

Читај повеќе...

Зошто жените прекинуваат една љубовна врска, а зошто мажите?

Направена е интересна интернет статистика, во која испитаниците по раскинувањето на една љубовна врска одговориле на прашањето, што ве натера

Читај повеќе...

Тренирајте го вашиот мозок: Совети за подобро памтење

Нормално е со текот на годините, да станеме сè позаборавени, но има некои работи што можеме да ги направиме за

Читај повеќе...
Страна 14 од 18« Почеток...1213141516...Крај »
error: Содржината е заклучена!